Wydarzenia

25/09/2019

Warsztaty "Mikroorganizmy osadu czynnego"

Kurs organizowany jest przez firmę BIOSPEKT oraz Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego i skierowany jest do technologów oraz pracowników laboratoriów w oczyszczalniach ścieków.

Najważniejsze tematy szczegółowo przedstawiane podczas warsztatów:
- bakterie nitkowate i pierwotniaki w osadzie czynnym
- metody mikroskopowe i kontrola kondycji osadu czynnego
- kondycja osadu czynnego a jakość procesów oczyszczania
- monitoring i zapobieganie niekorzystnym zjawiskom w osadzie (np. puchnięciu osadu)

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy pracują na przywiezionych przez siebie próbkach osadu czynnego pod okiem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Biospektu.
Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat Ukończenia Szkolenia sygnowany przez naukowców z UJ i Biospektu.

26/09/2018

Szkolenie „Mikroorganizmy osadu czynnego”

Biospekt i Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na kolejną edycję szkolenia „Mikroorganizmy osadu czynnego” w dniach 26-28 września 2018 r.

07/05/2018

Udział w XVII ogólnopolskim forum wymiany doświadczeń „Eksploatatorzy dla Eksploatatorów”

W dniach 9-11 maja 2018 będziemy uczestniczyć w Ogólnopolskim Forum Wymiany Doświadczeń „Eksploatatorzy dla Eksploatatorów” w Opalenicy. Zapraszamy na nasze stoisko reklamowe, gdzie będą się mogli Państwo zapoznać z ofertą naszej firmy dla oczyszczalni ścieków.

31/12/2016

Prace nad systemem BIOLAN na ukończeniu

W ramach realizowanego wraz z Instytutem Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego projektu ACTIFER stworzyliśmy autorski system informatyczny Biolan.pl wspomagający organizacyjnie pracę w oczyszczalni ścieków oraz umożliwiający prowadzenie systematycznej, opartej o zależności mikrobiologiczne optymalizacji procesu oczyszczania ścieków w kierunku stabilizacji procesu oraz zmniejszenia kosztów.

14/07/2024

Badanie smogu w pomieszczeniach

Oferujemy badanie smogu w pomieszczeniach. Służy ono porównaniu jakości powietrza w budynku w stosunku do jakości powietrza atmosferycznego. Pozwala sprawdzić poprawność działania instalacji wentylacji i klimatyzacji. Pomaga podjąć decyzję o usprawnieniu tych instalacji lub wprowadzeniu dodatkowych działań służących poprawie jakości powietrza (np. montaż oczyszczaczy powietrza).